با فرارسیدن فصل گرما عملکرد درست سیستم تهویه مطبوع بیش از پیش حائز اهمیت خواهد بود. در این نوشته به چند نکته دررابطه با نگهداری و استفاده بهتر از کولر خودرو می‌پردازیم:

  1. نکته اول اینکه در ابتدای شروع استفاده از کولر خودرو، از سالم بودن آن و مقدار فشار گاز کولر مطمئن شوید. کولر خودرو فضای مناسبی برای رشد قارچ‌ها و باکتری‌هاست، بنابراین تمیز نگه داشتن کانال‌ها و دریچه‌ها و تعویض فیلتر تصفیه‌ی کابین خودرو برای کاهش مشکلات ریوی و پوستی لازم است.
  2. نکته‌ی دوم این است که در فصل گرما سعی کنید حتی الامکان خودروی خود را زیر نور مستقیم آفتاب پارک نکنید. اگر مجبور به این کار شدید پس از روشن کردن خودرو و فن سیستم تهویه مطبوع خودرو شیشه‌های ماشین را چند دقیقه‌ای پایین نگه دارید تا هوای فضای کابین عوض شود و گاز داغ داخل کانال کولر در ابتدای حرکت کیفیت هوای داخل کابین را تحت تاثیر قرار ندهد.
  3. نکته‌ی سوم، همانطور که می‌دانید کولر از توان حرکتی خودرو کم می‌کند، این اتفاق بسته به قدرت موتور خودرو، همخوانی کمپرسور و پیشرانه کم و زیاد می‌شود اما همیشه وجود دارد. سعی کنید در سربالایی‌های تند و تیز و یا زمانی که خودرو با تعداد زیادی سرنشین و یا بار زیاد پر شده است به طور دائم از کولر استفاده نکنید، همینطور تخت گاز هم رانندگی نکنید تا به موتور ماشین فشار کمتری بیاید و مسئله‌ی مصرف سوخت نیز کنترل شود.
  4. نکته‌ی چهارم هم موضوع پنجره‌های خودرو است. پایین بودن پنجره‌های خودرو در هنگام روشن بودن سیستم تهویه خودرو قاتل آن نیست اما فشار به آن وارد می‌کند و بر مصرف سوخت خودرو هم تاثیر بسیار دارد. اگر در حین رانندگی در اتوبان بین سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در حرکت باشید و کولر شما روشن باشد و بر روی درجه‌ی اول قرار داشته باشد مصرف سوخت کمتری خواهید داشت تا اینکه کولر خودرو خاموش باشد و پنجره‌ها پایین باشند، پس باورهای غلط را کنار بگذارید و از این امکان خودرو به بهترین شکل استفاده کنید.
  • Share:

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام